sakarya escort
Bugun...
Bizi izleyin:Mucitler Yarışmasına Bahçeşehir damga vurdu

Tarih: 12-01-2019 16:30:03 Güncelleme: 12-01-2019 23:07:03 + -


Goethe-Institut tarafından düzenlenen mucitler yarışmasında Manavgat Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nuri Furkan Tan ve Gökan Evrin büyük bir başarıya imza atarak birincilik ödülüne layık görüldü.


Mucitler Yarışmasına Bahçeşehir damga vurdu

Antalya Haber İhbar

Goethe-Institut tarafından düzenlenen mucitler yarışmasında Manavgat Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nuri Furkan Tan ve Gökan Evrin büyük bir başarıya imza atarak birincilik ödülüne layık görüldü.

 

 

 

Nuri Furkan Tan ve Gökan Evrin elde ettikleri başarının ardından Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı tarafından teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

 

 

 

Federal Almanya Cumhuriyeti’nin tüm dünyada faaliyet gösteren kültür enstitüsü olan Goethe-Institut tarafından; Ortaokul öğrencileri (6. – 8. sınıflar arası), Lise öğrencileri (Hazırlık sınıfı – 12. Sınıf arası) ve Üniversite öğrencileri ve Goethe-Institut kurslarına katılanlar arasında olmak üzere 3 ayrı kategoride düzenlenen 2018 yılı Mucitler Yarışmasına Manavgat Bahçeşehir Koleji damga vurdu.

 

 

 

Manavgat Bahçeşehir Koleji öğrencileri Nuri Furkan Tan ve Gökan Evrin büyük bir başarıya imza atarak birincilik ödülüne layık görüldü. Almanca olarak hazırlamış oldukları kendi buluşlarını içeren 1 dakikalık video filmi ile birincilik ödülüne hak kazanan Bahçeşehir Kolejinin genç mucitleri Nuri Furkan Tan ve Gökan Evrin elde ettikleri başarının ardından Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı tarafından teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

 

 

Konuyla ilgili olarak Manavgat Bahçeşehir Koleji’nden yapılan açıklamada; bir çocuğun gelecekle ilgili planı ne olursa olsun, Almanca bilgisinin kendisine sonsuz olanaklar sağlayacağına dikkat çekilerek şöyle denildi; “Almanca öğrenmeniz, hem mesleğinizde hem de özel hayatınızdaki yaşam kalitesini arttırır…” diye öğrencilerimize önce Almancanın önemini iletiyoruz.

Bahçeşehir Koleji de ikinci yabancı dil Almancanın önemini arttırmak adına bize her türlü desteği sağlıyor.

Kitaplarımız Almanya‘nın en tanınmış yayınevi “ KlettVerlag” ‘ dan temin ediliyor. Bu kitaplarda görsel ve işitsel olarak birçok etkinlikler var. Bunları kendi yöntemlerimizle geliştirerek çocuklarla uyguluyoruz. Her sabah ilk ders öğrencilerimizle hareketlerimizi yönlendiren Almanca şarkılarla dans edip güne daha etkin başlarken Almanca da öğreniyoruz.

 

 

 

Gramer konularını çocuklar fark etmeden bir şarkıda, bir oyunda ya da bir filmde öğreniyor. Ayrıca okulumuzda akıllı tahta bulunması görsel ve işitsel materyallerimizin kullanımını kolaylaştırıyor. Yabancı dil öğrenirken önemli etkenlerden birisi de kelime bilgisidir ve bunu kalıcı olarak öğretmek için yeri geliyor oyuncu gibi jest ve mimikleri kullanarak anlatıyoruz ya da bazen resmini çiziyoruz ya da panolarımızda  en renkli ve ilgi çekici haliyle çocuklarımızın gözleri önünde oluyor sürekli.

 

Ayrıca Almanca öğretmenimiz Almanya‘da doğup büyüyüp eğitiminin büyük kısmını orada aldığı için öğrencilerin bir Alman gibi telaffuz etmeyi, o kelimenin püf noktalarını ve bir kelimenin duruma göre farklı anlamı ya da deyimleri anlatması çocukların daha çok ilgisini çekip kendilerine güvenlerini arttırıyor.”

 

 

 

 

SEKTÖR HABERLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ: 0532 120 20 03

 

DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI