sakarya escort
Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat’ta baba-oğulun feryadı “Ölmek istemiyoruz, kurtarın bizi”

Tarih: 24-01-2019 12:11:44 Güncelleme: 24-01-2019 21:39:44 + -


20 yaşında olmasına rağmen 6 yıldır uyuşturucu kullandığını belirten K.C.Ş. isimli genç, krize girdiğinde gözünün hiçbir şeyi görmediğini belirterek “Bu illet beni genç yaşta öldürecek. Ben yaşamak istiyorum” diye konuştu.


Manavgat’ta baba-oğulun feryadı “Ölmek istemiyoruz, kurtarın bizi”

Antalya Haber İhbar

20 yaşında olmasına rağmen 6 yıldır uyuşturucu kullandığını belirten K.C.Ş. isimli genç, krize girdiğinde gözünün hiçbir şeyi görmediğini belirterek “Bu illet beni genç yaşta öldürecek. Ben yaşamak istiyorum” diye konuştu.

 

11 yıldır uyuşturucu kullanan baba T.Ş. ise, Antalya’da bir özel hastanenin 10 bin lira karşılığında taktığı bağımlılık çipinin sahte çıktığını, bu illetten kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi.

 

11 yıldır önce oğlu sonra torununu uyuşturucudan kurtarabilmek için çalıştığını, 11 yılda 1 milyon lira para harcadığını belirten babaanne S.Ş., artık dayanacak gücünün kalmadığını belirterek yetkililerden yardım istedi.

 

Manavgat’ta uyuşturucunun esiri olan Baba ve 20 yaşındaki oğlu uyuşturucu illetinden kurtulabilmek için her yola başvuruyor. Son olarak Antalya’da bir özel hastanede tedavi gördüklerini ve 4 gün hastanede kaldıktan sonra oğluna ve kendisine bağımlılık çipi takıldığını belirten baba T.Ş., hastaneden geldikleri gün oğlunun uyuşturucu krizine girdini belirterek “oğluma takılan çip bir süre sonra kendiliğinden çıktı. Akdeniz Üniversitesine götürdüğümüzde çipin sahte olduğunu öğrendik. Hastane bizim 10 bin liramızı dolandırdı’ şeklinde konuştu.

 

Konya’da bir arkadaşı aracılığıyla 2008 yılında uyuşturucuya başladığını belirten baba T.Ş., “Annem, kardeşim ve bugüne kadar bize katlanan eşimin desteğiyle defalarca tedavi görmeme ve cip takılmasına rağmen bu illetten bir türlü kurtulamadım. Konya’yı terk edip Manavgat’a yerleştik. İstanbul’da gördüğüm tedavinin ardından tam uyuşturucudan kurtulduğum bir süreçte 2010 yılında 14 yaşındaki oğlumu tuvalette uyuşturucu kullanırken görünce dayanamayıp yeniden başladım. Ondan sonra birlikte kullanmaya başladık. Kriz tuttuğunda genellikle oğlum Zeytinköy’e gidip uyuşturucu alıp geliyordu. Orada her yerde uyuşturucu bulmak mümkün. Bir çok defada ben gidip aldım. Manavgat’tan birçok kişi bu illetin müptelası haline gelmiş durumda. Bizi dolandıran hastaneden vermiş olduğumuz 10 bin lirayı alarak tedavimize başka hastanede devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

14 yaşında okul arkadaşı aracılığıyla uyuşturucuya başladığını belirten K.C.Ş., “6 yıldır uyuşturucu kullanıyorum. Kriz gelmediği sürece kimse benim uyuşturucu kullandığıma inanmaz. Ama kriz geldiğinde ne yaptığımı bilmiyorum. Çevremdeki insanlara ve kendime zarar veriyorum. Bir şekilde para bulup, uyuşturucu alıyorum. Kullandığım zaman rahatlıyor kriz gelene kadar normal yaşantımı sürdürüyorum. 20 yaşında hayatımın baharındayım. Genç yaşta ölmek istemiyorum. Bu illetten kurtulup yaşamak istiyorum. Yetkililerden bana yardım etmelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Bugüne kadar önce oğlu, sonra hem oğlu hem torununun uyuşturucu illetinden kurtulabilmesi için 1 milyon lira para harcadığını belirten babaanne S.Ş. “Konya’da evimi, 4 tane arabamı, elimde avucumda ne varsa sattım hepsini oğlumu kurtarabilmek için harcadım. Rahmetli eşimin Almanya’dan 5 bin lira emekli maaşının yanında gemide çalışan oğlumdan her ay 10-15 bin lira yardım alıyoruz. Tedavinin yanında her gün oğlum ve torunuma 350 TL uyuşturucu alması için para veriyorum. Artık dayanacak gücüm kalmadı. Bankadan. Esnaf Kefaletten kredi çektim. Kredi kartımı 3 aydır ödeyemiyorum. Ne madden ne de manen dayanacak gücüm kalmadı. Son olarak 10 bin lira Antalya’daki hastaneye kart geçirdim. Onlar da sahte cip takarak bizi dolandırdı. Yetkililerden bu işin hesabını sormasını ve oğlumla torunumun bu illetten kurtulabilmesi için yardımcı olmasını istiyorum” dedi.

 

 

Diğer taraftan K.C.Ş.’nin anne, baba ve kardeşiyle birlikte oturdukları evde bulunan tüm eşyaları kriz döneminde uyuşturucu almak için sattığı, evde hiçbir eşya kalmadığı için hep birlikte babaannenin oturduğu eve taşındıkları bildirildi.

 

 

DEVLET SAHİP ÇIKMALI

Ş, ailesi, Türkiye’deki az sayıdaki Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) inden bir tanesinin Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 32 yataklı merkez olduğunu, devletin bu sayıyı artırarak uyuşturucudan kurtulmak isteyen herkese kucak açması gerektiğini dile getirdi.

 

 

BAĞIMLILIK ÇİPİ UMUT OLDU
Madde bağımlılığı tedavisinde uygulanan bağımlılık çipi yöntemi uyuşturucu bağımlılarının uyuşturucudan kurtulabilmesi için bir umut olarak görülüyor. Türkiye’de Sağlık Bakanlığının onayladığı 3 aylık formları bulunan ve bağımlıların eroin isteği azaltan bu tedavi yöntemi ile bağımlı eroini kullansa dahi isteği hazzı alamadığı için eroinden uzaklaşması sağlanmış oluyor.

 Uzmanlar, bağımlılık çipindeki ilacın yılda 4 kez yenilendiğine dikkat çekerek, bu çip sayesinde bağımlının uyuşturucudan kurtulması konusunda olumlu sonuçlar alındığına, tedavi sürecinin en az 1 yıl olması gerektiğini dile getirdiler.

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...HABER VİDEOSUDİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI