Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat’ta arazi anlaşmazlığı yaşadığı kardeşleri Traktörle üzerinden geçerek öldürmeye kalktı

Tarih: 08-10-2021 10:20:19 Güncelleme: 08-10-2021 16:02:19 + -


Demirciler Mahallesi Külcüler Sokakta kardeşler arasında yaşanan miras davasında 2 kardeş ablalarının üzerine traktör sürerek yaralanmasına neden oldu.


Manavgat’ta arazi anlaşmazlığı yaşadığı kardeşleri Traktörle üzerinden geçerek öldürmeye kalktı

Demirciler Mahallesi Külcüler Sokakta kardeşler arasında yaşanan miras davasında 2 kardeş ablalarının üzerine traktör sürerek yaralanmasına neden oldu.

 

 

Pazar günü yaşanan olay, üzerinden traktör geçen Emine Ç.’nin 14 yaşındaki kızı tarafından cep telefonuyla saniye saniyesine görüntülenirken, genç kızın da tartaklandığı bildirildi.

 

Av. Umut Çiftçi, H.A. ve H.A.’nın kız kardeşleriyle diğer 6 kardeşine anne-babalarından miras kalan arazileri vermediğini, ne zaman gündeme getirseler tartışma yaşadıklarını söyledi.

Olay günü Emine Ç.’nin kızıyla birlikte Külcüler’e gittiğini belirten Av. Çiftçi “Yaşananlar doğrudan adam öldürmeye tam teşebbüstür. Bu işin peyini bırakmayacağız” dedi.

 

Edinilen bilgiye göre Manavgat Yayla Mahallesinde eşi öldüğü için 14 yaşındaki kızıyla birlikte yaşayan Emine Ç. (61) 3 Ekim Pazar günü kızını da yanına alarak Demirciler Mahallesi Külcüler sokakta bulunan kardeşini ziyarete gitti. Kardeşinin evinde otururken, evin yakınında bulunan ve anne-babasından 9 kardeşe miras kalan arazide kepçe ve traktörle çalışma yapıldığını görünce çalışma yapılan yere geldi. Burada daha önceden miras yüzünden aralarında tartışma yaşanan kardeşleri H.A. ve H.A. ile karşılaşan Emine Ç., ne yaptıklarını sorduğunda, kendisine karışamayacağı söylendi. Tartışma sırasında kardeşleri Emine Ç.’nin üzerine traktör sürüp, üzerinden geçtiler. Yaşlı kadın şans eseri traktörün tekerlekleri arasında kalarak ölmekten kurtuldu. İddiaya göre bu olayın ardından 2 kardeş ablalarının saçını yolup darp ettiler. 14 yaşındaki kızının telefonunu kırıp, darp ettiler. Ambulansla hastaneye kaldırılan Emine Ç., tedavisinin ardından evinde dinlenirken kardeşleri hakkında şikayette bulundu.

 

 

BUNLARDA MI BAŞIMA GELECEKTİ

 

Yaşadıklarını gözyaşları arasında anlatan Emine Ç., 7 yıl önce eşini, annesini ve babasını arka arkaya kaybettiğini belirterek “Pazar günü kızımla birlikte köyümüze gittik. Kardeşimin evinde otururken kepçe ve traktör seslerini geldiği yere baktığımda anne-babamdan miras kalan arazide çalışma yapıldığını gördüm. Yanlarına giderek bunu yapmaya hakları olmadığını söyledim. Benimle tartışıp üzerime traktör sürdüler. Küçük kardeşim bağırıp bırak yapamayacaksan ben onu ezip geçeyim dedi ve traktöre binip üzerimden geçti. Allah canımı çocuğuma bağışladı. Daha sonra saçımdan tutup darp ettiler. Saçımı yoldular. Amaçları annemden babamdan kalan arazilerin tamamına el koymak” dedi.

 

 

AV. ÇİFTÇİ “TAM ANLAMIYLA KASTEN ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS”

 

Yaşananların kasten adam öldürmeye teşebbüs olduğunu belirten Avukat Umut Çiftçi “Geçen Pazar günü Derciler köyünde çok vahim bir olay yaşanmış. Müvekkilim Emine Ç. kardeşini ziyarete gitmiş. Otururken babalarından kalan arazide kepçe ve traktör çalıştığını bir şeyler yapıldığını, ağaçların söküldüğünü görmüş. Neler olduğunu merak edip bakmaya gidiyor. Aralarında sözlü tartışmanın ardından kardeşi traktörle ezmeye çalışıyor. Bu sırada diğer kardeşi sen iyi ezemiyorsun sür üzerine sür dedikten sonra onu indirip kendisi traktöre biniyor. 2-3 kez traktörün altına alıyor. Resmen insan öldürmeye tam teşebbüs olayı yaşanıyor. Birçok yerinde hasar var, saçları yolunmuş ama çok şükür ki canını kurtarmış. Şu şöyle bilinmelidir ki, kadınların haklarını onları döverek, söverek, öldürmeye çalışarak kimse yok edemez. Bu haklar yüzyıllardır mücadele ile kazanılmış haklardır. Sırf eşi ölmüş, dul, mağdur diye miras hakkını almasın diye döverek, söverek. Zulmederek hakkını gasp etmeye kimse çalışmasın. Yetkilileri sorumluları göreve çağırıyoruz. Bunu yapanlar bir an önce yakalanıp yargılansın ve cezaları verilsin” diye konuştu.

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 15365 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
12774 Okunma
10900 Okunma
8473 Okunma
5660 Okunma
5554 Okunma
5474 Okunma
4366 Okunma
3674 Okunma
3630 Okunma
3435 Okunma
3167 Okunma
2764 Okunma
12774 Okunma
10900 Okunma
8473 Okunma
7484 Okunma
6922 Okunma
6706 Okunma
6628 Okunma
6537 Okunma
6245 Okunma
6003 Okunma
5856 Okunma
5660 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI