sakarya escort
Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat'ın Sarılar Mahallesi’nde Öğrencilerin tehlikeli okul yolculuğu

Tarih: 07-02-2019 17:22:16 Güncelleme: 08-02-2019 09:03:16 + -


Sarılar Mahallesi 3071-3072 ve 3073 sokakta yaşayan vatandaşlar, okula giden çocuklarının Kavaklı Mezarlığından geçmek zorunda olduğunu belirterek yetkililerden güzergahta düzenleme istiyor.


Manavgat'ın Sarılar Mahallesi’nde Öğrencilerin tehlikeli okul yolculuğu

Antalya Haber İhbar

Sarılar Mahallesi 3071-3072 ve 3073 sokakta yaşayan vatandaşlar, okula giden çocuklarının Kavaklı Mezarlığından geçmek zorunda olduğunu belirterek yetkililerden güzergahta düzenleme istiyor.

 

400 dolayında hanenin bulunduğu sokaklarında altyapı olmaması nedeniyle her yağmurda büyük sorun yaşadıklarını belirten vatandaşlar, yollarının çökmeye başladığını, acil çözüm beklediklerini dile getirdiler.

 

Yetkililere seslenen öğrenciler, mezarlık içerisindeki patika yolun okullarına en yakın yol olduğunu ne var ki ormanlık alanda alkol alan şahıslardan korktuklarını belirterek, patika yolda aydınlatma istediler.

 

Manavgat Sarılar Mahallesi 3071-3072 ve 3073 sokakta yaklaşık 400 hanenin bulunduğu bölgede yol ve altyapı sorunu yaşanıyor. Okula giden çok sayıda çocuk, Milli Egemenlik İlköğretim Okulu’na en kestirme ulaşım olan Kavaklı Mezarlığı içerisindeki patika yolu kullanırken, yağmurlu havalarda yolda oluşan sel suları çocuklar için tehlike oluşturuyor.

 

Sabahın erken saatlerinde daha hava aydınlanmadan okula gittiklerini belirten öğrenciler, korku içerisinde evlerinden okula gittiklerini belirterek; “Ormanlık alanda ateş yakıp içki içen şahıslardan korkuyoruz. Bu yolda düzenleme ve aydınlatma istiyoruz. Aynı şekilde kanal üzerinde yıllar önce yapılan dar ve korkuluğu bulunmayan köprü de tehlike oluşturuyor. Yetkililerden sorunlarımıza çözüm bekliyoruz. Eğer okulumuza gitmek için Devlet Hastanesi veya Kavaklı güzergahını kullanırsak okula yetişme şansımız yoktur.” şeklinde konuştular.

 

Yağmur altında toplanan mahalle sakinleri adına konuşan Taner Doğan, Sarılar Mahallesine bağlı 3 sokakta 400 dolayında ikamette 1.500-2.000 dolayında nüfusun yaşadığına dikkat çekerek; “En büyük sorunu çocuklarımız yaşıyor. Kendilerinin de söylediği gibi daha hava aydınlanmadan evden çıkıp okula gidiyorlar. Korktukları için grup halinde gidip geliyorlar. Okula gittikleri Kavaklı Mezarlığı içerisindeki ormanlık alan gidebilecekleri en kısa mesafe. Diğer yollar çok uzak. Çocuklarımızın okula gittiği yol üzerinde ateş yakıp alkol alan, hatta uyuşturucu kullanan, pazarlayan insanlar var. Yolda sel suları ve kanal üzerindeki köprü göz önüne alındığında tehlikenin boyutu daha iyi ortaya çıkacaktır. Köprüde korkuluk olmadığı ve dar olduğu için çocuklar birbirine değse, şakalaşsalar kanala düşebilirler. Yetkililerden en azından ormanlık alandaki patika yolu düzenlemelerini ve aydınlatmalarını istiyoruz. Bunu bize ve çocuklarımıza çok görmesinler.” dedi.

 

 

 

 

Manavgat ile ilgili önemli haberlerden bildirim almak istiyorsanız bu linki tıklayın ve Manavgat Haber Grubumuza katılın...HABER VİDEOSUDİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI