Bugun...
Bizi izleyin:Gündoğmuş'ta yayladan kız kaçırma davası Manavgat'ta görüldü

Tarih: 15-07-2017 15:50:23 Güncelleme: 15-07-2017 19:00:23 + -


Gündoğmuş İlçesi'nde 19 yaşındaki kızı kaçırmaya kalkışan 2'si tutuklu 3 sanık 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'yağma' suçlamalarıyla hakim karşısına çıktı.


Gündoğmuş'ta yayladan kız kaçırma davası Manavgat'ta görüldü

Antalya Haber İhbar

Gündoğmuş İlçesi'nde 19 yaşındaki kızı kaçırmaya kalkışan 2'si tutuklu 3 sanık 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'yağma' suçlamalarıyla hakim karşısına çıktı. 

Geçen yıl eylül ayında Gündoğmuş'un yaylasında Aynur K.'yi kaçırma girişiminde bulundukları gerekçesiyle tutuklu sanıklar Ferhat Ö. ve Bilal D. ile tutuksuz sanık Kamil B.'nin yargılandığı davaya Manavgat 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Duruşmaya tarafların avukatları ve yakınları katıldı. 

TANIK DİNLENDİ 

Celsede dinlenilen tanık D.Y., olayın bir cuma günü meydana geldiğini, erkeklerin cuma namazı için gittiklerini ve yaylada kendisiyle 4-5 kişinin kaldığını anlattı. Evinin önünden önce bir araba geçtiğini belirten Y., "Bir ses oldu, ne olduğunu anlamaya çalışırken, bir bağrışma daha oldu. Makbule K.'nin evinden geliyordu. Ben de ne oldu diye bakayım dedim. 'Ne oldu' diye sorunca 'Aynur'u kaçırdılar' dediler" diye konuştu. Daha sonra Aynur'un ablasının dürbünle yola baktığını ve yolda Kamil B.'yi gördüğünü söylediğini anlatan Y., "İkindiye yakın kız geldi. 'Onlar konuşurlarken ben kaçtım' dedi. Geldiğinde perişan vaziyetteydi ve ayakkabılarının biri yoktu" dedi. 

"ARABA BOZULDU, KAÇTIM" 

Aynur K.'nin annesi Makbule K. de ifadesinde olayın meydana geldiği gün eşinin Gündoğmuş'a, çocukları Aynur ve Yeter'in de keçi gütmeye gittiğini kaydetti. Makbule K., "Bir süre sonra evin önünden bir araba geçti ardından küçük kızım geldi. 'Ablamı kaçırdılar' dedi. Onu duyunca krize girdim. Küçük kızım arabanın ardından gitti. Yolda bir arabaya binip Gündoğmuş'a jandarmaya şikayete gitmiş" dedi. Bir süre sonra Aynur'un eve geldiğini belirten anne Makbule K., "'Araba bozuldu, onlar aralarında konuşurlarken ben kaçtım' dedi. Eve geldiğinde ayakkabılarından biri yoktu. Ayaklarının altında cam ve diken yaraları vardı. Aynur'un Kurban Bayramı'nda baktığı davarları babası pazarda sattıktan sonra bir kolye almıştı, onu da almışlar" diye konuştu. 

"GARİBANIZ DİYE EZMEYE ÇALIŞIYORLAR" 

Sanıklardan Ferhat Ö.'nün ailesinin Aynur henüz 14 yaşındayken istemeye geldiğini de anlatan Makbule K., kızının kesinlikle evlenmek istemediğini, bunun üzerine Ferhat Ö.'nün babasının "5-6 sene geçsin ben bu kızı alacağım" dediğini iddia etti. Olaydan 2-3 gün önce Kamil B.'nin eşine "Ne zaman göçeceksiniz?" diye sorduğunu anlatan Makbule K., "Sanıkların akrabaları 15 gün önce bize geldi, 'Evse ev, arabaysa araba, paraysa para, ne isterseniz verelim, davayı geri çekin' dedi. Garibanız diye bizi ezmeye çalışıyorlar. Biz öldüğümüzde mi devlet yanımızda duracak?" dedi. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER 

Sanıklar ise duruşmada tanık beyanlarını kabul etmeyerek; Aynur'u götürmek istediklerini ardından rızası olmadığını anlayarak bıraktıklarını savunurken, suç işleme kasıtlarının olmadığını, tahliye ve beraat talep etti. Ferhat Ö., "Ben Aynur'un canına, malına zarar verecek ve onu toplum içerisinde küçük düşürecek bir şey yapmadım" diye konuştu. 

Mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI