sakarya escort
Bugun...
Bizi izleyin:Emekli polisin organları vasiyeti üzerine bağışlandı

Tarih: 09-02-2019 16:02:01 Güncelleme: 12-02-2019 00:24:01 + -


ANTALYA'da beyin ölümü gerçekleşen emekli polis memuru Mustafa Şentürk'ün (48) organları, vasiyeti gereği bağışlandı. Kardeşinin iyilikseverliğiyle tanındığını anlatan Gülten Şentürk, "Beyin ölümünün sonrasında da organlarıyla insanlığa yararlı oldu" dedi.


Emekli polisin organları vasiyeti üzerine bağışlandı

Antalya Haber İhbar

ANTALYA'da beyin ölümü gerçekleşen emekli polis memuru Mustafa Şentürk'ün (48) organları, vasiyeti gereği bağışlandı. Kardeşinin iyilikseverliğiyle tanındığını anlatan Gülten Şentürk, "Beyin ölümünün sonrasında da organlarıyla insanlığa yararlı oldu" dedi.

 

Konyaaltı ilçesindeki evinde 5 Şubat günü kalbinin durması sonucu Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen emekli polis memuru Mustafa Şentürk'ün (48), 3 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Şentürk'ün organları, vasiyeti üzerine yakınları tarafından bağışlandı. Bağışlanan karaciğer, böbrekler ve kornealar, hastalara umut olacak.

 

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Koordinasyon Merkez Sorumlusu Nilgün Bilal, beyin ölümü tanısının kesinleşmesi üzerine aileyle görüştüklerini ve olumlu yanıt aldıklarını belirterek, "Aileye çok teşekkür ediyoruz, anlayışlı davrandılar. Mustafa Şentürk'ün organlarını bağışlama konusunda vasiyetinin olduğunu açıkladılar. Biz de hemen Bölge Koordinasyon Merkezi ve Ankara Ulusal Koordinasyon Merkezi ile görüştük. Hastamızın değerlerini bildirdik. Alıcı arayışımız neticelendi. Karaciğer ve böbrek bekleme sırasında yer alan hastalarımızla değerlerin uygun olduğu tespit edildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne davet ettik. Bağışlanan organlar sayesinde üç hasta sağlığına kavuşacak. İki hastamız da ışığa kavuşacak" diye konuştu.

 

'KARDEŞİMİN VASİYETİYDİ'

 

Şentürk'ün ablası Gülten Şentürk, kardeşinin organları bağışlama vasiyeti olduğunu belirtti. Şentürk, kardeşinin eşinin de kendisi gibi polis memuru olduğunu, lise ve üniversiteye giden iki çocukları bulunduğunu, 2016 yılında görevli olduğu Eskişehir'den tayin nedeniyle Antalya'ya geldiğini ve 2017 yılında emekli olduğunu belirtti. Gülten Şentürk, "Biz zaman zaman tüm aile olarak bir araya geliriz. Yine bir buluşmamız sırasında konu organ bağışına geldiğinde tüm aile ortak karar alarak organlarımızı bağış için birbirimize vasiyette bulunduk. Hayatı boyunca iyilikseverliğiyle tanınırdı. Polislik mesleği sırasında da bu özelliğini öne çıkarıp 25 yıl görev yapıp emekli olan polis kardeşim, beyin ölümünün sonrasında da organlarıyla insanlığa yararlı oldu. Diğer insanlara sağlık verebildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.

 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden alınan cenazenin yarın Bursa Ulu Camii'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Gemlik ilçesine götürüleceğini söyleyen kardeşi Fuat Şentürk ise "Ağabeyimi, daha sonra Bursa Gemlik Şükriye köyü mezarlığında toprağa vereceğiz" dedi.

 

 

DHA


DİĞER Antalya Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI