sakarya escort
Bugun...
Bizi izleyin:Bahçeşehir Koleji’nin Manavgat’ta 9. Gurur Yılı

Tarih: 28-03-2019 17:22:54 Güncelleme: 30-03-2019 21:01:54 + -


Manavgat’ta 2010- 2011 yılında eğitim-öğretime başlayan, ilk öğrencilerini mezun eden Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, başarılarla dolu 9 yılı geride bıraktı.


Bahçeşehir Koleji’nin Manavgat’ta 9. Gurur Yılı

Antalya Haber İhbar

Manavgat’ta 2010- 2011 yılında eğitim-öğretime başlayan, ilk öğrencilerini mezun eden Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, başarılarla dolu 9 yılı geride bıraktı.

 

 

Manavgat’ın ilk kurumsal okulu Bahçeşehir Koleji kurulduğu ilk yıl 500 üzerinden 460 puan ortalaması hem Manavgat’ta, hem de Türkiye genelindeki Bahçeşehir Kolejleri arasında birinci oldu. Sınavda 500 tam puan alan İçten Bozkurt Türkiye birincisi oldu.

 

 

Bahçeşehir Koleji Ortaokulu eğitim-öğretimine Bahçeşehir Kolejinde başlayan öğrencilerini mezun ettiği 2017-2018 öğretim yılında ilk kez uygulanan ve 2 oturumdan oluşan sınavda 0 yüzdelik dilimde yer alan 11 öğrencisi ile yeni bir rekora imza attı.

 

 

Bahçeşehir Koleji’nin  okul birincilerinin de aralarında bulunduğu  çok sayıda öğrencisinin Türkiye’nin önemli okullarını kazanmalarına rağmen  kendi bünyesindeki Anadolu Lisesi’nde eğitimlerini sürdürme geleneği 8 yıl boyunca devam etti.

 

 

ÖDÜL VE GURURLA DOLU 8  YILIN ARDINDAN  9. YILA MERHABA..


2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde SBS’de Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokulu olarak 460 puan ortalaması ile Antalya ilinde 448 okul arasında 2., Manavgat’ta açık ara farkla 38 okul arasında ilçede 1., Bahçeşehir Kolejleri arasında 1. oldu.

 

 7. Sınıf Öğrencisi İçten BOZKURT, tüm soruları doğru yaparak 500 tam puanla Türkiye 1.si olurken 6,7 ve 8. sınıfta da üst üste 3 yıl tam puan çıkardığı için okul tarihine adını altın harflerle yazdırmış; ulusal televizyon kanallarında Manavgat’ın adını duyurup Bahçeşehir ailesini  gururlandırmış ve yalnızca tam puanla girilebilen Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesini kazanarak diğer öğrencilere güzel bir rol model olmuştur.


2013- 2014 Yılı’nda TEOG-1’de Mustafa GÜNGÖR 700 tam puanla Türkiye 1.si, nisanda yapılan TEOG-2’de Deniz TOYDEMİR ve Hazal Kayra TEMEL 700 tam puanla Türkiye 1.si olmuştur. Okulumuz henüz ilk kez yapılan TEOG sınavında üç öğrencisiyle Türkiye birinciliği yaşamış ve Manavgat’ın adını Türkiye gündemine tekrar getirmiştir.

 

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde TEOG-1’de Emine Cansu KÜLAHÇI, Nur KARAKAYA ve Bilgehan BULGURLU 700 tam puan alarak Türkiye 1.si oldu.


2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında TEOG-1’de Selin ÜNAL 700 tam puan alarak Türkiye 1.si olmuştur. Aralık ayında yapılan İLBAP-1 sınavında Asu TULUK ve Buse ÖZÇELİK, nisan ayında gerçekleşen İLBAP-2’de ise Selin ÜNAL ve Gülbin KERPİÇ 700 tam puanla Antalya 1.si olmuşlardır.

 


2016-2017 Öğretim yılı TEOG-1 Sınavında KIRILMASI ZOR BİR REKORLA 120 Soruda 110 Net ortalaması ile İlçe’de 44 Ortaokul arasında ilçe 1. oldu.

Kolay denilebilecek düzeyde çıkan TEOG-2 sınavında ise okul ortalaması 120 soruda 113 net oldu.

Boran Bulut, Arda Okutan, Taylan Barış Börekçi ve Esra Nur Güven bütün soruları doğru yaparak 700 tam puanla Türkiye 1. si oldu.

 

 

Eğitim-Öğretim alanında açıldığı günden itibaren Manavgat’ın eğitimdeki çıtasını yükselten Bahçeşehir Koleji Ortaokulu, başta Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Satranç ve Uzak Doğu sporları olmak üzere düzenlenen okul sporları müsabakalarında Manavgat ve Antalya’da yapılan yarışmalarda çok sayıda şampiyonluğa imza atarak hem Bahçeşehir Koleji’nin hem de Manavgat'ın adını altın harflerle yazdırmıştır.

 

Bahçeşehir Koleji’nin eğitimi önemseyenlerin, eğitime gönül verenlerin okulu olduğuna dikkat çeken Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokul Müdürü Şerafettin Avcı; “Başarılarımıza yeni başarılar ekleyerek sizin çocuğunuzla yeni başarılar kazanarak Başarılarımızı Taçlandırmaya Devam Edeceğiz…


Yine bu 8 yıllık süreçte benimle birlikte yürüyen Öğretmen, Öğrenci, Velilerime ve başarılara imza atan profesyonel öğretmen kadroma ayrıca teşekkür ederim.

 

 Kutsal bir iş yapıyoruz bunun bilincinde olarak 2019-2020 öğretim yılı için hazırlıklarımıza şimdiden başlamış bulunmaktayız. Amacımız, eğitim-öğretim alanında olduğu gibi sosyal-kültürel ve sportif alanlarda elde ettiğimiz başarıları artırarak yolumuza devam etmektir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

SEKTÖR HABERLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ: 0532 120 20 03

 

DİĞER Sektör Haberler Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI