Bugun...
Bizi izleyin:
  • BIST
   0
   BIST
  • DOLAR
   0
   Dolar
  • EURO
   0
   Euro
  • ALTIN
   0
   AltınAlanya-Manavgat yolunda uçuşan paraları gördü Topladığı paraları sahibine teslim etti

Tarih: 12-06-2021 15:09:33 Güncelleme: 12-06-2021 15:14:33 + -


Alanya-Manavgat D-400 karayolunda aracıyla yolculuk yaparken yolda paralar uçuştuğunu gören Yusuf Çamlıpınar, topladığı paraları jandarma gözetiminde sahibine teslim etti.


Alanya-Manavgat yolunda uçuşan paraları gördü Topladığı paraları sahibine teslim etti

Alanya-Manavgat D-400 karayolunda aracıyla yolculuk yaparken yolda paralar uçuştuğunu gören Yusuf Çamlıpınar, topladığı paraları jandarma gözetiminde sahibine teslim etti.

Akaryakıt istasyonunda Cüzdanını aracın üzerinde unuttuğunu belirten Ahmet Ali Ünal, 4 bin 310 TL parasını yolda toplayarak getiren Yusuf Çamlıpanar’a teşekkür etti.

 

Olay Manavgat Alanya D-400 Karayolu Çenger Mahallesi sınırlarında yaşandı. Otomobiliyle Alanya istikametinden Manavgat istikametine seyir halindeki Yusuf Çamlıpınar, Alara köprüsünü 2 kilometre geçtikten sonra yolda paralar uçuştuğunu görünce aracını yolun sağına park etti. Yol kenarında bulunan akaryakıt istasyonu çalışanlarıyla birlikte yola saçılan paraları toplayan Çamlıpınar, parçalanmış bir cüzdan, kimlik, ehliyet, kredi kartları ve bazı evraklar buldu. Paraları toplayan akaryakıt istasyonu çalışanları da paraları Çamlıpınar’a teslim etti. Para ve kartları alan Yusuf Çamlıpınar, yolu üzerinde bulunan Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Karakoluna gelerek konuyu anlattı. Paralarla birlikte bulunan kimlikten yola çıkan jandarma, kısa sürede paraların sahibine ulaştı. Paraların sahibi olduğu belirlenen Ahmet Ali Ünal, jandarmaya gelirken, paralar ve evraklar hazırlanan tutanakla sahibine teslim edildi.

 

AKARYAKIT ALIRKEN CÜZDANI ARACIN ÜZERİNDE UNUTMUŞ

 

Paralarına ve evraklarına kavuşan Ahmet Ali Ünal, paralarını bulup teslim eden Yusuf Çamlıpınar’a teşekkür etti. Son olarak Alara köprüsü yakınlarında yakıt aldığını, cüzdanı burada düşürmüş olabileceğini söyledi.

Akaryatık istasyonunun güvenlik kamerasında, Ahmet Ali Ünal’ın yakıt aldıktan sonra ödeme yapmak için aracından cüzdanını aldığı, bir anda karar değiştirip cep telefonunun kılıfındaki para ile ödeme yaptığı sırada cüzdanı aracın üzerine bıraktığı ve cüzdanı unutarak yolu çıktığı görüldü.

 

 

YUSUF ÇAMLIPINAR “YOLDA PARALAR UÇUŞUYORDU”

 

Alanya’dan Manavgat’a gelirken Çenger yakınlarında yolda paralar uçuştuğunu gördüğünü belirten Çamlıpınar “Paraların uçuştuğu yeri geçip geri geri geldim. Aracımdan indiğimde paraları toplayan akaryakıt istasyonu görevlileri paraların benim olduğunu zannederek cüzdanı, kartları ve topladıkları paraları bana verdi. Kalan paraları da ben topladım. Paraların sahibini bulmak için jandarmaya geldim. Jandarma ekipleri kimlikten paranın sahibine ulaştı ve paralarını 4 bin 310 TL olarak eksiksiz teslim ettim. Allaha şükür bu paralara ihtiyacımız yok. Parayı kaybeden arkadaşımızın bu paraya acil ihtiyacının olması da beni sevindirdi. Kendisi eşi doğum yapacağı için telaşlıymış ve parayı da doğum için kullanacakmış. Böyle bir olaya vesile olmak beni mutlu etti” dedi.

Paraları ilk gören ve arkadaşlarıyla birlikte yolda uçuşan para ve evrakları toplayan akaryakıt istasyonu çalışanı “Bir anda havada uçuşan bir şeyler gördüm. Dikkatlice baktığımda para olduğunu fark ettim. Her araç geçişinde paralar havaya uçuyordu. 100 ve 200 lük banknotlar vardı. Ben bin 500 TL dolayında para topladım. Ayrıca cüzdan ve kartlar, kimlikler vardı. Biraz sonra gelen bir araç sürücüsü sanırım sahibiydi topladığımız paraları teslim ettik” dedi.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 7592 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
12471 Okunma
11698 Okunma
10537 Okunma
9946 Okunma
8933 Okunma
8486 Okunma
7343 Okunma
7316 Okunma
7262 Okunma
6143 Okunma
5722 Okunma
5674 Okunma
36759 Okunma
16111 Okunma
15175 Okunma
14324 Okunma
13343 Okunma
12492 Okunma
12471 Okunma
12456 Okunma
12238 Okunma
11989 Okunma
11698 Okunma
11610 Okunma
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
 • Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
  Manavgat'ta Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI