Bugun...
Bizi izleyin:Sorgun Çamlığı’mı Korku Çamlığı mı?

Tarih: 01-02-2018 21:20:49 + -


Manavgat Sorgun Çamlığı’nda 28.07.2017 tarihinde saat 22.20’de E.S. nişanlısı S.G. ile arkadaşları V.K. ve S.Y.,daha sonra 05.01.2018 tarihinde saat 22.00 sıralarında A.C. ve eşi E.Ş.C. saldırıya uğradı.


Sorgun Çamlığı’mı Korku Çamlığı mı?

Antalya Haber İhbar

Manavgat Sorgun Çamlığı’nda 28.07.2017 tarihinde saat 22.20’de E.S. nişanlısı S.G. ile arkadaşları V.K. ve S.Y.,daha sonra 05.01.2018 tarihinde saat 22.00 sıralarında A.C. ve eşi E.Ş.C. saldırıya uğradı.

 

 

Bu isimler dışında haber sitemizdeki haberin altına yorum yapan çok sayıda takipçimiz, Sorgun Çamlığında kendilerinin de saldırıya uğradığını, çantalarının çalındığını, silahlı kişiler gördüklerini belirtiyor. Sorgun Çamlığındaki gasp çetesinin, yanında kadın bulunan erkekleri gasp etmek için saldırdıkları, aile olarak pikniğine gidenlerinde eşyalarını çaldıkları iddia ediliyor.

 

 

Haber sitelerimizde ve 29 Ocak tarihli Haberci 07 Gazetesinde ‘Sorgun Çamlığı’nda Gasp Çetesi İddiası’ başlığıyla yer alan haberimizin ardından Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit; Jandarmaya Sorgun Çamlığı ile ilgili ulaşan hiçbir şikayet olmadığını belirten talihsiz bir basın açıklaması yaparak haberimizi yalanladı.

 

 

Kaymakam Yiğit’in basın açıklaması şöyle; “Basın duyurusudur 30 Ocak 2018 29 Ocak 2018 günü bazı yerel basın organlarında Sorgun Çamlığı'nda gasp çetesi başlığı ile haber yayınlanmıştır. İlgili bölgede herhangi bir vatandaşın gasp edildiği yahut başkaca bir suç mağduru olduğuna dair Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na herhangi bir ihbar müracaat şikayet ulaşmamıştır. Hatta son iki aylık süreçte Sorgun Çamlığı bölgesine ilişkin hiçbir ihbar şikayet müracaatta bulunulmamıştır. Sorgun Çamlığı bölgesinde tüm sorumluluk bölgemizde olduğu gibi önleyici kolluk devriyeleri ile vatandaşların can ve mal güvenliği azim ve kararlılıkla sağlanmaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur Dr. Mustafa Yiğit Manavgat Kaymakamı”

 

 

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i hangi kurum ve yetkilinin ne amaçla yanlış bilgilendirdiğine dair en küçük bir fikrimiz olmamakla beraber, Sorgun Çamlığı’nda yaşanan bazı olayları belgeleriyle göz önüne seriyoruz:

 

 

 

1. Olay

 

TARİH: 28.07.2017 SAAT: 22.20

 

Nişanlısı ve 2 arkadaşıyla birlikte Sorgun Çamlığı’na giden E.S., Ormanlık alanda kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısına uğrarken, saldırıda kendileri zarar görmezken araçları zarar gördü. Jandarma ekiplerinin haricinde Olay Yeri İnceleme ekipleri de gelerek gerekli incelemelerde bulundu. Saldırıya uğrayanlar şikayetçi oldu.

 

 

Jandarma ve Olay Yeri inceleme ekiplerinin yaptığı inceleme sırasında başka bir haberden dönmekte olan Haberci07 Gazetemizin  imtiyaz sahibi, Anadolu Ajansı (AA) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabirleri de olay yerine gelmiş ve olayın en yakın görgü tanıklarıdır.

 

 

2. Olay

 

TARİH: 05.01.2018 SAAT: 22.00

 

Eşi E.Ş.C. ile birlikte Sorgun Çamlığının deniz tarafına otomobilleriyle gelen A.C., aynı şekilde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğramış, arkalarından atılan taşlarla aracının camlarını kırılmış, olay yerinden kaçarak canlarını zor kurtarmışlardır. A.C. eşini eve bıraktıktan sonra saat 22.57’de Jandarmaya giderek şikayetçi olmuştur.

 

 

Ayrıca aynı durumda olan bir çok kişi, olay anında yanında bulunan sevgililerinin ailesinin duymasından çekindiği için şikayetçi olamadığını belirtti.
Bu haber 40324 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI