Bugun...
Bizi izleyin:MHP Milletvekili A.Adayı, Ülkücü İşadamı Güven; “MHP Türk Milletinin Son Kalesidir

Tarih: 07-05-2018 21:23:24 Güncelleme: 09-05-2018 13:55:24 + -


27. Dönem MHP Milletvekili Aday Adayı Turkuaz Deri sahibi Ülkücü İşadamı Murat Güven, Ülkücü hareketin aksiyonel bir hareket olduğunu, bulunduğu yerde gündemi Ülkücülerin belirlediğini söyledi.


MHP Milletvekili A.Adayı, Ülkücü İşadamı Güven; “MHP Türk Milletinin Son Kalesidir

Antalya Haber İhbar

27. Dönem MHP Milletvekili Aday Adayı Turkuaz Deri sahibi Ülkücü İşadamı Murat Güven, Ülkücü hareketin aksiyonel bir hareket olduğunu, bulunduğu yerde gündemi Ülkücülerin belirlediğini söyledi.

 

 

Güven, Torosların zirvesinden denize kadar olan coğrafyada yaşayan çalışan emekçilerin sesi olarak, esnafın ve iş dünyasının sesi olarak onları TBMM’nde en iyi şekilde temsil etmek için bu yola çıktığını söyledi.

 

 

24 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde  27. dönem MHP Antalya Milletvekili A.Adayı olan Manavgat bölgesinde faaliyette bulunan, Deri Çanta Sektörünün Türkiye’deki tanınmış, saygın firması olan Side Turkuaz Deri sahibi Ülkücü İş Adamı Murat Güven, kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

Antalya, Manavgat ve tüm Turizm Bölgelerinin ekonomi, sosyal hayat, sorunlar ve daha pek çok konuda mecliste yer almasını ve çözüme kavuşturmak adına tüm Turizm Çalışanlarının, İş Dünyasının ve  Esnafın Sesi olmak için Aday Adayı olduğuna dikkat çeken Güven,  MHP'nin Türk milletinin Son Kalesi, Son Direniş Burcu olduğunu vurguladı.

 

Bu yola baş koyduğunu belirterek sözlerine başlayan 27. Dönem MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Murat Güven “ Ülkücü hareketin içerisinde yetişen birisi olarak çocukluğumdan bugüne kadar elde etmiş olduğum birikimleri Cumhur İttifakı doğrultusunda paylaşmak istiyorum. Başbuğ Alparslan Türkeş beyefendinin buyurduğu gibi, Türkiye Cumhuriyeti Devletini çağlar üzerinde sıçratmak için denizdeki kum tanesi kadar bir  etkim olursa bahtiyar olacağım. Yapmış olduğum çalışmalar ışığında yaşam çizgimde hiç bir ekonomik kaygı gütmeden, çıkar menfaati gütmeden her zaman ülkücü kimliğimi ön plana çıkarttım. Aile olarak bizler sonradan Ülkücü değil, doğuştan Ülkücüyüz. Ben tüm Ülkücü kardeşlerimi Milliyetçi Hareket Partisinin cumhur İttifakı altında, tek yumruk, tek bilek, tek yürek olmaya çağırıyorum. Ülkemiz üzerinde oynan oyunlar hep gündemde. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra ortaya çıkan kaos ortamı Türkiye Cumhuriyetinin güçlü yapısı sayesinde bertaraf edilmiştir. O dönemde ortaya çıkan faiz, döviz, yurt dışı  lobileri Türkiye'deki spekülasyon hareketlerinde dövizin yukarı çıkması noktasında   tamamen hayal kırıklığına uğramıştır. Bu da Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güçlü olduğunu gösteriyor. Yola çıktığım bu davada, şerefli bir tarihi olan bu misyon içerisinde görev almaya hazırım. MHP genel başkanımız, önce Ülkem, sonra partim ve ben dedi. Bende aynı ülkü doğrultusunda Cumhur ittifakında, Rabbim şahit olsun ruhum, bedenim, canım el verdiği sürece sonuna kadar mücadele edeceğim. Manavgat'ın Antalya'nın genel anlamdaki tüm turizm politikalarına tüm genel sıkıntılarına hep yorumlar, öneriler getirdim. Ben bu davaya inandım. Ailemle birlikte bu dava içerisinde elde etmiş olduğum tüm birikimlerimi, yaşadığım bu süreç içerisinde kullanmaya hazırım. Ülkücü ahlaklı olmalı dedik, Ülkücü aksiyonel hareketli olmalı dedik. MHP'de beklenen, tabandan beklenen insanların kucaklanma isteğini yerine getirmek için bu yola çıktık.  Antalya'da Toroslardan denize kadar, doğusundan batısına kadar hiç bir dil, din, ırk ayrımı yapmadan herkesi kucaklayacağım. Sayın genel başkanım Devlet Bahçeli beyin özellikle ittifak vurgusuna inanarak ve güvenerek bugün ben bir Milletvekili olarak görev yapmayacağımda ne zaman yapacağım. Ben bu yola baş koydum. Ben inanıyorum ki, Ülkücü hareket aksiyonel bir harekettir. Ülkücünün bulunduğu her yerde gündemi ülkücüler belirlemelidir. Bu anlamda yola çıkıyorum. Bundan sonra toplumun her yarasında Ülkücü hareketin sesi olarak, Ülkücü hareketin sözcüsü olarak burada Toroslardan denize kadar olan coğrafyada  çalışan emekçilerin sesi olarak, esnafın ve iş dünyasının sesi olarak ben varım diyorum. Davamız kutlu ve huzurlu olsun” dedi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en güzel noktalarından birisi olan Manavgat'ta  adaylığını açıklamanın kendisi için büyük bir kıvanç olduğunu belirten Murat Güven  “Gurbetçi olarak, Üniversite yıllarımda okul harçlığımı çıkartmak için geldiğim bu topraklarda ekmeğimi tuttum. Manavgat beni bağrına bastı. Aday adaylığını açıkladığım süre içerisinde almış olduğum inanılmaz güzel. tepkiler beni çok duygulandırdı. Benim bu topraklara bir vefa borcum var. Gurbetçi olarak gelmiş olduğum bu toprakları kendime vatan edindim. Ben bu noktada Manavgat'ı Antalya'yı gerek Türkiye, gerek Türk Dünyasında gerekse yurt dışında temsil etmek için görev almak istiyorum. Önce Allahın izni, sayın genel başkanımızın takdiri ve tüm teşkilatlarımın oluru ile buna muvaffak olacağıma inanıyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun" şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının son bölümünde Turizm Sezonu başlamasına rağmen Side’de inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve bu çalışmaların gerek esnafları gerekse Side’ye gelen turistleri zor durumda bıraktığını belirten Güven, yetkililerin bu duruma acilen çözüm bulması gerektiğini, söyledi.

 

Side Yarımadası’nın en önemli sorunlarından bir tanesinin de iletişim olduğuna dikkat çeken Güven “Ne yazık ki Side’ye gelen misafirlerimizin dünya ile iletişimleri kesiliyor. Biz Side’de yaşayanlar sürekli aynı sorunu yaşıyor. Bir esnafın pos makinesinden kart geçirebilmek için dışarılarda dolaşması kadar büyük bir ayıp olabilir mi? Tarihi eserlerin üzerine betonla kapatanlar ne yazık ki bir baz istasyonu koyamıyorlar. Bu kadar acı bir durum Side’ye layık görülüyor. Aynı şekilde Side’ye gelen insanların araçlarını park edebilecekleri bir yer bulunmamakta. Turizm sezonunun hareketlendiği bir dönemde böylesine sorunları Side’ye reva görenleri bir kez daha kararlarını gözden geçirmeye çağırıyorum” dedi.

 

 

Murat Güven Kimdir;

04.05.1971 tarihinde Almanya’da doğdum, Adana İli Kozan İlçesi Işıklı köyü nüfusuna kayıtlıyım. İlkokulu Almanya’da okudum, Ortaokulu ve Lise Eğitimimi Kozan’da tamamladım. Çukurova Üniversitesi Almanca Öğretmenliğinden 1994 yılında mezun oldum. Üniversite yıllarımda Ülkücü Hareketin içinde değişik görevlerde bulundum, Üniversite Başkan Yardımcılığı yaptım.  O dönem Adana İl Başkanı Rahmetli Recai Yıldırım büyüğümüzün zamanında Adana Ülkü Ocakları Eğitim Masası yönetiminde görev aldım. Yine o dönem Seyhan Belediye Başkan Adayımız olan Sayın Bekir Uysak Bey’in Seçim Komitesinde Üniversite Teşkilatı Başkanı olarak görev aldım. Üniversite Eğitimime devam ederken Turizm Sektöründe Deri Ürünleri üzerine faaliyet gösteren

Asema Deri Ürünleri şirketinin Alanya Şubesinde yaz aylarında çalışmaya başlayarak iş hayatına atıldım ve kendi şirketim olan Side Turkuaz Deri Firmamı kurana kadar en son Side ve Alanya Şubelerinin Genel Müdürü olarak Turizm sektöründe deneyimler kazandım.

 

2004- 2007 yılları arasında MHP Side Belde Teşkilatı ikinci Başkanlığı görevinde bulundum. 2004- 2009 yılları Side Konfeksiyoncular Derneği Yönetim kurulu Üyeliği yaptım. 2008 Yılında yapılan Manavgat Ticaret Odası seçimlerine katılarak Deri Konfeksiyon komite Üyeliğinde görev aldım. 2009 yılında kurulan Side Esnaf Birliği Derneğinin Kurucu Üyesi ve Başkan yardımcısı olarak 2013 yılında yapılan Manavgat Ticaret Odası seçimlerine kadar bu görevde bulundum. 2013 yılında 5273 üyesi bulunan Manavgat Ticaret odasının 554 üyeli deri,tekstil,konfeksiyon ve ayakkabı sektörünü içine alan 1.Meslek Komite Başkanlığına seçildim.Meclis Üyeliği ve Manavgat Ticaret Odasının yayın Kurullarında görev aldım.Uluslararası Akredite Kuruluşları tarafından 5 Yıldızlı oda Ünvanını aldığımız Manavgat Ticaret Odasında 1 Nisan 2018 yılına kadar aktif görev aldım. 1994- 2018 Side-Manavgat bölgesinde Turizm Sektörünün hep içinde bulunarak Turizm Sektörü alanında deneyimler kazandım ve tüm çalışmalarımı Sivil Toplum kuruluşları içinde aktif çalışarak bölgemiz ve Ülkemiz yararına birçok toplantılarda. çalıştaylarda bulundum ve görev aldım. Turizm alanında Yurt dışında düzenlenen Turizm sektöründe birçok Fuar ve Gezilere katılarak tecrübe ve deneyimlerimi Turizm sektöründe artırdım.İş adamı kimliğimle Sektörün bizzat içinde yaşayan ve mücadele eden biri olarak sorunlara ve çözümlere olan tecrübelerimi çözümler olarak gerekli kurum ve kuruluşlara hep sundum. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilekteyim. Flamence, İbranice, İskandinav Dillerinden Norveç ve İsveç dillerini ticari düzeyde az miktarda bilmekteyim.  Manavgat Türk Eğitim-Sen’de yenilenen seçimlerde Kadın Kolları Komisyon Başkanı Öğretmen bir eşim, bir oğlum ve iki kızım var.

 

Üniversite yıllarımda İş Hayatının en alt kademeden başlayarak Deri Çanta Sektöründe elde ettiğim tecrübelerimi 2011 yılında faaliyete geçirdiğim ve Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığım Side Turkuaz Deri Firmamla taçlandırdım. İş Hayatıma Deri çanta Sektöründe markalaşmaya önem vererek yatırımlarıma devam etmekte olup Turizm Sektöründe Side ve Manavgat’ta faaliyette olan iki adet perakende mağazamla devam etmekteyim. Firma olarak Yurt dışı Ürün sevkiyatlarımız da bulunmaktadır.

-Elde etmiş olduğum tüm yaşam tecrübelerimi ÜLKÜCÜ HAREKETİN ve İRADENİN emrine tüm ruhum ve mücadelemle vermeye hazırım.
Bu haber 6375 defa okunmuştur.

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI