Bugun...
Bizi izleyin:MATSO Başkanı Boztaş, “Manavgat Üniversiteyi hak ediyor”

Tarih: 21-11-2016 17:05:27 Güncelleme: 21-11-2016 17:24:27 + -


Akdeniz Üniversitesi (A.Ü.) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, inşaatı Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılan Manavgat’ta MATSO Turizm Fakültesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


MATSO Başkanı Boztaş, “Manavgat Üniversiteyi hak ediyor”
Antalya Haber İhbar

Akdeniz Üniversitesi (A.Ü.) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, inşaatı Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılan Manavgat’ta MATSO Turizm Fakültesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

MATSO tarafından yaptırılan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan MATSO Turizm Fakültesi inşaatını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş'tan resmi açılışı 10 Aralık’ta gerçekleştirilmesi planlanan fakülte ile ilgili bilgi aldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Manavgat’ı ziyaret ederek çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulundu. Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı ziyaret etti. MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Başkan Boztaş’ın makam odasında ağırlanan Rektör Ünal ile bir süre Manavgat’ta yapılaması planlanan fakülteler ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fakültenin yapımı aşamaları hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Rektörlükle imzalanan protokolde fakülte inşaatının bitirilme süresi olarak 24 ay olmasına rağmen kendilerinin bunu 10 ay gibi bir süre zarfında bitirerek

ilk öğrencilerini aldığını söyledi. İlçede 2 fakültenin daha yapılması ile Üniversitenin kurulabileceğini kaydeden Boztaş, “Manavgat üniversiteyi hak ediyor” dedi.  Ziyarette fakültenin resmi açılış tarihi ve gündemiyle ilgili konular görüşüldü.

Rektörden MATSO’ya teşekkür

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’a Manavgat’a üniversite kazandırılması için gösterdiği üstün performans ve çaba nedeniyle teşekkür eden Rektör Ünal, yapılan fakülte binasının ikinci bir fakültenin öğrencilerini kaldırabilecek kapasitede olduğunu vurguladı.

Fakülte binasında incelemelerde bulunuldu

Daha sonra Manavgat MATSO Turizm Fakültesi binasına geçen MATSO yönetimi ve Rektör Ünal burada incelemelerde bulundu. MATSO Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, öğretim görevlileri ve öğrenciler tarafından karşılanan Rektör Ünal’a Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetim kurulu üyeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Manavgat MYO Müdürü Doç. Dr. Hakan Sert’te eşlik etti.

A.Ü. Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, okul girişinde kendisinin karşılayan öğrencilerle de sohbet etti. Öğrencilerin sorunları olup olmadığını soran rektör Ünal, “Sizler bu fakültenin ilk öğrencilerisiniz. MATSO tarafından ilçeye çok güzel bir fakülte yaptırıldı. Yeni ve güzel bir binada eğitim öğretim görüyorsunuz. Bazı ufak tefek eksikler olabilir ama bu eksiklerde en kısa sürede tamamlanır” dedi.

Şimdi sıra diğer fakülteleri açmaya geldi

 MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fakülte binasında hakkında heyete bilgiler vererek binayı gezdirerek okulun en güzel ve kullanışlı bir şekilde yapılması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

MATSO Turizm Fakültesi’nde anfileri, sınıfları ve diğer idari bölümleri gezen rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, binanın kullanışlı ve çok iyi yapılmış olduğunu kaydetti. Fakülte binasının yapımında emeği geçen başta MATSO Başkanı Ahmet Boztaş olmak üzere, Kaymakam Nazmi Günlü ve Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve diğer yetkililere teşekkür eden Rektör Ünal, “Manavgat’a böyle bir fakülte kazandırdığımız için çok mutluyuz. Şimdi sıra diğer fakülteleri açmaya geldi. Manavgat Belediyesi tarafından tahsis edilen binada da en kısa sürede bir veya iki fakülte açacağız. Bu konuda planlarımız ve girişimlerimiz devam ediyor” diye konuştu.
Bu haber 10036 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI