Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Trafik ekiplerinden Üniversite çevresinde AF yok

Tarih: 12-10-2018 11:38:01 Güncelleme: 13-10-2018 23:29:01 + -


Manavgat’ta trafik kazalarını önlemek ve sürücülerin çevreye verdiği rahatsızlıkların önüne geçmek için çalışan Trafik ekipleri, Üniversite bölgesinde çevreye rahatsızlık veren araçları sıkı takibe aldı.


Manavgat Trafik ekiplerinden Üniversite çevresinde AF yok

Antalya Haber İhbar

Manavgat’ta trafik kazalarını önlemek ve sürücülerin çevreye verdiği rahatsızlıkların önüne geçmek için çalışan Trafik ekipleri, Üniversite bölgesinde çevreye rahatsızlık veren araçları sıkı takibe aldı.

 

 

 

Bölgede her akşam uygulama yapan trafik ekipleri, hız ve gürültü yapan araçları sorgularken, ekiplerin dur ihtarına uymayan araçların plakalarına ceza uygulanıyor.

 

 

 

Uygulama sırasında bazı otomobil sürücüleri dur ihtarına uymayarak kaçarken, bir otomobil sürücüsü ise otomobilini görevli memurun üzerine sürerek tehlike yarattı.

 

 

 

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri trafik kazalarının en aza indirilmesi, hız ve gürültü yaparak insanların rahatsız edilmesinin önüne geçebilmek amacıyla trafikte denetimlerini hızlandırdı. Gece gündüz belirli noktalarda denetim yapan trafik ekipleri, araçlar ve sürücüler üzerinde uygulama yapıyor. Alkollü araç kullanan sürücülerin ehliyetlerine de el konulurken ehliyet ve ruhsat kontrolü yapan trafik ekipleri, evrakları eksik ve kurallara uymayan sürücülere cezai işlem uyguluyor.

 

 

MYO VE YURTKUR ÇEVRESİNDE SÜREKLİ DENETİM

 

Son günlerde özellikle genç sürücülerin MYO ve Turizm Fakültesinin yakınında bulunan Emek Mahallesindeki Kız Öğrenci Yurdu çevresinde hız yaparak gürültülü araç kullandıkları, alkol aldıkları ve öğrencilerin yanı sıra çevredeki vatandaşları rahatsız ettikleri yönündeki şikayetler, Manavgat Emniyet Müdürlüğünü harekete geçirdi. Manavgat’ın değişik noktalarında şok uygulamalar yapan Trafik ekipleri havanın kararmasının ardından bölgede denetimlere başladı. Yapılan denetimlerde sürücüler sıkı bir şekilde denetlenirken alkollü araç kullananların ehliyetlerine el konuldu. Çok sayıda sürücüye kurallara uymamakta ve eksik evraktan cezai işlem uygulanırken bazı sürücülerin trafik ekiplerini görünce dur ihtarına uymayarak kaçtıkları dikkatlerden kaçmadı. Bir araç sürücüsü ise kendisini durdurmaya çalışan memurun üzerine araç sürerek memurun hayatını tehlikeye attı.

 

 

 

Manavgat Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Üniversite çevresindeki denetimlerin okullar kapanıncaya kadar aralıksız devam edeceğini belirterek “Manavgat’a okumak için gelen çocuklarımızın rahatsız edilmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

 

 

Diğer taraftan ekim ayının 10 günlük diliminde 1384 araç kontrol edilirken, 12'si alkollü araç kullanmaktan olmak üzere 103 sürücüye 71.941 TL para cezası uygulandı. 211 aracın da plakasına 53. 637 TL para cezası yazıldı. 10 günlük süreçte 25 araçta trafikten men edildi.

 

 HABER VİDEOSUDİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI