Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Taşağıl'da Haciz memurlarını dövüp rehin aldılar

Tarih: 10-10-2018 18:34:41 Güncelleme: 10-10-2018 19:40:41 + -


Haciz işlemi için Manavgat’a bağlı Çardak Mahallesine giden İcra Memuru, Avukat katibi ve şoför, icraya gittikleri Adil K., abisi Sakif ve Annesi Fatma K. tarafından dövüldü.


Manavgat Taşağıl'da Haciz memurlarını dövüp rehin aldılar

Antalya Haber İhbar

Haciz işlemi için Manavgat’a bağlı Çardak Mahallesine giden İcra Memuru, Avukat katibi ve şoför, icraya gittikleri Adil K., abisi Sakif ve Annesi Fatma K. tarafından dövüldü.

 

 

 

Yaklaşık 3 saat boyunca rehin tutulan ve telefonlarına el konulan görevlileri jandarma kurtarırken anne ve 2 oğlu çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

 

 

 

 

Olay Salı günü öğle saatlerinde Manavgat Taşağıl Çardak Mahallesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ö.K.’ya olan borçlarından dolayı Adil ve Adem K, isimli iki kardeş için icra işlemi başlatıldı. Haciz için Çardak Mahallesinde 2 kardeşin evine giden 2. İcra Müdürlüğü memuru Yasin Ç., Avukat A.Ö.’nün katibi Süleyman A. ve şoför Soner B. ailenin saldırısına uğradı.

 

 

 

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Yasin Ç. “Birlikte borçlu Adem ve Adil K. isimli şahısların Çardak Mahallesindeki evlerine gittik. Adil K.’nin evinin önünde araç içerisinde kendisine Ö. K.’ya olan borcundan dolayı haciz için geldiğimizi anlatırken annesi olduğunu öğrendiğimiz Fatma K. yanımıza gelerek bağırıp çağırmaya başladı. Adil K. ve Abisi Sakif K. gelerek küfürler yağdırıp, ‘Siz gidin avukat A. Ö. gelsin. Zamanında başka avukatlarda haciz için geldi. Ağızlarını burunlarını kırıp gönderdim. Alabiliyorsanız alın’ dedi.

Avukat katibi ile birlikte balkonda tutanak hazırlarken bir anda 3’ü birden bize saldırdı. 10 dakika boyunca Adil ve Sakif bize vururken anneleri de elindeki sopayla vurdu. İcra dosyasını ve tutanağı zorla elimizden aldılar. Telefonlarımızı elimizden alıp iletişim kurmamızı engellediler. 2 saat boyunca alıkoyarak bir yere gitmemizi ve birilerini aramamızı engellediler. Olayların fitilini anne Fatma yakarken, daha sonra abi Sakif gelip olayı başlattı. Anne Fatma ‘Bunları bir yere salmayın. Kesip kör kuyuya atın’ dedi. Bu sırada araç sürücüsü arkadaşa da saldırdılar. Kalp krizi geçirme numarası yapsa da inanmadılar. Muhtar ve jandarma gelip bizi kurtardı” şeklinde konuştu.

 

 

 

Jandarmanın kurtardığı 3 kişi Manavgat’a gelir gelmez anne ve 2 oğlu hakkında davacı olurken, Taşağıl Jandarma ekipleri tarafından yakalanan anne Fatma ve 2 oğlu mahkemeye çıkarıldı. Anne Fatma K. oğulları Adil ve Sakif K. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Alanya Cezaevine gönderildi.

 

 

 

Mahkeme çıkışında kameralara seslenen anne ve 2 kardeş, kendilerinin hiçbir suçu olmadığını, suçsuz yere avukat A.Ö.’nün baskısıyla mahkemenin kendilerini tutukladığını iddia ettiler.

 

 

 

BÜRO MEMUR SENDEN AÇIKLAMA

 


Mahkemenin 3 kişiyi tutuklamasının ardından Büro Memur Sen Manavgat Adliye Temsilcisi Sefa Oğuz açıklama yaptı.  Adliye çalışanlarının da hazır bulunduğu basın açıklaması şöyle “Manavgat Adliyesi İcra Müdürlüğü personeli mesai arkadaşımız Yasin Çapan'ın 09/10/2018 günü resmi olarak görevlendirildiği haciz işlemini ifası sırasında uğradığı menfur saldırıyı kınamak için buradayız.

 

 

 

 

Hepinizin de bildiği gibi ülkemizin dört bir yanındaki kamu görevlilerimiz, adaletin tesisi için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır. Ülkemiz ve milletimiz için emek harcayan, ter döken kamu görevlilerimize hak ettikleri değer maalesef verilmemektedir. Kamu görevlileri sık sık iş başında sözlü ve fiziki saldırıya uğramaktadır.“Maalesef hakları konusunda zor durumda olan kamu görevlilerimiz, bir de sözlü ve fiziki saldırılara maruz kalmaktadır. Kamu görevlilerimizin saldırıya uğramasını şiddet ve nefretle kınıyoruz. Yaşanan saldırılar, Adliye çalışanlarının zor şartlarda görev yaptığının en büyük göstergesidir. Gecesini gündüzüne katarak ülkemiz ve milletimiz için çalışan kamu görevlilerimizin bir de bu tür saldırılara açık olması moral ve motivasyonunu bozmaktadır. Adalet çalışanları yalnız değildir. Sendikalar olarak şimdiye kadar kamu görevlilerimizi yalnız bırakmadık. Bundan sonra da bırakmayacağız. Sendika olarak kamu görevlilerimizin uğradığı haksızlıkları ve yaşadığı mağduriyetleri haykırmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile yaşanan üzücü olaya gösterdiği hassasiyetten dolayı basın mensubu arkadaşlarımıza ve Adliyemize de teşekkür ederiz.


DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI