Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat’ta Küçük Hasan kavşağına Yürüyen merdivenli üst geçit isteniyor

Tarih: 10-10-2018 12:27:22 Güncelleme: 10-10-2018 13:16:22 + -


Hasan Fehmi Boztepe Caddesinde bulunan üst geçitte asansör ve yürüyen merdiven bulunmaması, çocuk arabalı kadınları ve yaşlıları araç yolunu kullanmak zorunda bırakıyor.


Manavgat’ta Küçük Hasan kavşağına Yürüyen merdivenli üst geçit isteniyor

Antalya Haber İhbar

Hasan Fehmi Boztepe Caddesinde bulunan üst geçitte asansör ve yürüyen merdiven bulunmaması, çocuk arabalı kadınları ve yaşlıları araç yolunu kullanmak zorunda bırakıyor.

 

 

 

 

 

Öğrencilerin büyük bölümü yaya üst geçidini kullanırken, bazı velilerin omuzlarında çanta ile yoldan geçmeleri tepkilere neden oluyor.

 

 

 

 

Vatandaşlar, bölgeye yürüyen merdiven ve asansörlü üst geçit yapılmasını, yoldan geçişin engellenmesi için de refüje çelik tel çekilmesi gerektiğini dile getirdiler.

 

 

 

 

 

Manavgat’ta anne ve 2 kızının otomobil tarafından çarpıldığı yaya geçidine 150-200 metre mesafede, Küçük Hasan İlköğretim Okulu ve Küçük Hasan Camiinin önünde bulunan yaya üst geçidinde asansör ve yürüyen merdiven bulunmaması tepkilere neden oluyor.

 

 

 

 

 

Öğrencilerin büyük bölümü okul giriş-çıkışında yaya üst geçidini kullanırken, camiye gelen yaşlılar, çocuk arabasıyla okula çocuğunu getiren anneler ne yazık ki asansör ve yürüyen merdiven olmaması nedeniyle üst geçidi kullanamıyor.

 

 

 

Yaşlılar ve çocuk arabalı annelerin yanı sıra çocuklarına örnek olması gereken bazı veliler çocukları üst geçidi kullandıkları halde ellerinde çocuklarının çantalarıyla araç yolunu kullanarak adeta kazaya davetiye çıkarıyor.

 

 

 

 

 

Özellikle okul çıkış saatinde Hasan Fehmi Boztepe Caddesinde büyük bir kargaşa yaşanırken, annelerinin elinden fırlayan çocuklar, yola aniden çıkan veliler trafikte büyük tehlike oluşturuyor.

 

 

 

 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Manavgat’ta tamamen gereksiz 2 bölgede asansörlü ve yürüyen merdivenli yaya üst geçidi yaptığına dikkat çeken vatandaşlar “Ne yazık ki yıllardır feryat etmemize rağmen, sesimizi Antalya Büyükşehir belediyesine duyuramadık. Bazı yetkililer ‘Sanki olan üst geçit kullanılıyor mu?’ şeklinde yorumlar yapıyor. Eğer Hasan Fehmi Boztepe Caddesindeki üst geçit yıkılır ve yerine asansörlü yürüyen merdiveni bulunan üst geçit yapılırsa burada yaşanan tehlike sona erecektir. Yapmadan göremeyiz. Çocuklarımızı da bu konuda eğitmeliyiz. Yetkililerden başka kazalar yaşanmadan, ölümler ve yaralanmalar olmadan bu üst geçidi modernize etmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştular.

 

 

 

 

 

Kavaklı Mahallesinde üst geçidin diğer ayağında inşaatı devam eden okulun önümüzdeki yıl açılacağına da dikkat çeken vatandaşlar, bu okulun açılmasıyla tehlikenin daha da büyüyeceğini sözlerine eklediler.

 HABER VİDEOSUDİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI