Bugun...
Bizi izleyin:Manavgat Belediyesi’nden, tarihi karar; Manavgat'a yeni hükümet binası

Tarih: 06-10-2017 10:46:14 + -


Manavgat Belediye Meclisi, Toptancı Hal Karşısında Kurban Pazarı kurulan 17 bin 98 m2’lik alanı Hükümet Konağı’nın yapımı için Manavgat Kaymakamlığına verdi.


Manavgat Belediyesi’nden, tarihi karar; Manavgat'a yeni hükümet binası
Antalya Haber İhbar

Manavgat Belediye Meclisi, Toptancı Hal Karşısında Kurban Pazarı kurulan 17 bin 98 m2’lik alanı Hükümet Konağı’nın yapımı için Manavgat Kaymakamlığına verdi.

 

 

Belediye Başkanı Sözen, alınan kararla Manavgat’ın eski bir yapıda yönetilmekten kurtulacağını, kent meydanının genişletilmesinin önünün açılacağını söyledi

 

Manavgat Belediye Meclisi, Kavaklı Mahallesi Toptancı Hal karşısındaki eski kamyon garajı olarak bilinen son olarak kurban pazarının kurulduğu 17 bin 98 m2’lik Manavgat Belediyesi’ne tahsisli alanı, hükümet konağı yapılması için Manavgat Kaymakamlığı’na vererek Manavgat için tarihi bir karara imza attı.

 

Konu, Manavgat Belediyesi’nin Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen başkanlığında Side Ek Hizmet Binası’nda yapılan Ekim ayı Meclis Toplantısında, ek 6 ve 7. Gündem maddesi olarak tartışmaya açıldı.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, mevcut Kaymakamlık binasının her an yıkılma ihtimali olan bir bina olduğunu belirterek yeni hükümet konağının yapımı için Antalya Valiliği’nin yer aradığını söyledi. Kentin en büyük mülki yapılanması Kaymakamlığın çağdaş olmayan şartlarda Manavgat halkına hizmet etmesine gönüllerinin razı olmadığını dile getiren Başkan Şükrü Sözen, bunun için Toptancı Hal Karşısındaki Manavgat Belediyesi’ne tahsisli hizmet alanının, belediye meclis üyelerinin kararı ile yapılacak olan imar planı değişikliği ile Kaymakamlığa verilmesi konusunun gündeme geldiğini anlattı.

 

 

Başkan Sözen, “Manavgat Kaymakamlığımız kentimizin en üst ölçekteki mülki amirliğidir. Bu kararı almamızda iki neden var. Birincisi bu kentin böylesine eski bir yapıda yönetilmesine gönlümüz razı olmaz. Kaymakamlığımızın çağdaş bir ortamda hizmet etmesi gerekmektedir. Manavgat Belediye Meclisi olarak bunun önünü açmamız gerekir. İkinci bir konu ise, bizim kent meydanını genişletmek hayalimizdir. 2009’daki ilk aday adaylığımızda hayata geçirmek istediğimiz projemizdi. Kaymakamlık, Jandarma, Çağlayan Okulu ve PTT’nin boşaltılıp, hatta şimdiki Balıkhaneyi de alanın içine katarak kentin ortasını açmak ve meydanı tamamen ırmağa kadar büyütmek istiyorduk.

 

 

Kaymakamlığın buradan yeni ve modern bir hizmet binasına taşınması ile bu hayalimizin ilk adımını atmış olabiliriz. Bu durumu Sayın Valimize ve Kaymakam Beyimize de arz ettik. Burayı kent meydanı olarak genişletmek istediğimizi şifaen söyledik. Önümüzdeki süreçte inşallah bu güzel hayali gerçekleştirebiliriz. Önemli olan iyi bir şey için adım atmak. Doğru bir adımla böyle bir yatırımın gelmesine vesile olmak çok güzel bir atılım. Eğer meclisimiz olur verdiği takdirde meclisin ek 6. Gündem maddesi ile biz bu yerden feragat edeceğimizi ifade edeceğiz, ikinci ek gündem maddesi ile komisyona havalesini yapacağız. Komisyon 1 ay sonra. Yine uygun görürseniz oturuma ara veririz komisyonun değerlendirilmesi için. Kaymakam beyin bunun aciliyetini aktarması üzerine dilerseniz böyle yapalım” dedi. Başkan Sözen’in konuşması sonrasında 6. Ek Gündem maddesi ilesöz konusu alandan Manavgat Belediyesi olarak feragat edilirken 7. Ek gündem maddesinde de Feragat edilen Hisar Kavaklı Mahallesi’ndeki yerin plan değişikliği için komisyona havale edildi.

İmar komisyonundan havale edilen konu, verilen arada komisyonca görüşülerek mevcut alanının hükümet konağı olarak değiştirilmesi oy birliği ile kararlaştırıldı.Alınan bu kararla Manavgat'a yakışır modern bir Hükümet Konağı'na kavuşmaimkanı doğarken, diğer taraftan uzun yıllar kullanılmış olmakla birlikte riskli yapı kararı bulunan mevcut kaymakamlık binasının yıkılarak kent meydanının genişletilmesinin önü açılmış oldu. 
Bu haber 32911 defa okunmuştur.

İsmail Sağlam / 06-10-2017 15:10:00

ÇOOOK ÇOKKK İSABETLİ BİR KARAR. ŞÜKRÜ BEYİN BU ONURLU DAVRANIŞINI KUTLUYORUMFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI