Bugun...
Bizi izleyin:Elmalı MYO Öğrencileri Zeytinpark’ı gezip bilgi aldılar

Tarih: 27-02-2017 13:46:40 Güncelleme: 28-02-2017 01:18:40 + -


Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu öğrencileri Vakıf Zeytinliğinde doğa yürüyüşü yapıp, Zeytinpark Genel Müdürü Vahdet Narin’den zeytinlik hakkında bilgi aldılar.


Elmalı MYO Öğrencileri Zeytinpark’ı gezip bilgi aldılar

Antalya Haber İhbar

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu öğrencileri Vakıf Zeytinliğinde doğa yürüyüşü yapıp, Zeytinpark Genel Müdürü Vahdet Narin’den zeytinlik hakkında bilgi aldılar.

Antalya’nın akciğeri olarak isimlendirilen zeytinlik alana Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ın ev sahipliğinde Müdür Yardımcı İsmail Akgün’ün nezaretinde gelen öğrenciler doğa içerisinde geçen keyifli bir gün yaşadılar. Bilgilendirme yapan Genel Müdür Vahdet Narin, Antalya Zeytinpark’ın zeytinliğin Antalya’ya kazandırılması, doğal yeşil dokusunun, tarımsal niteliğinin korunması ve geliştirilmesi amacıyla, kar amacı gütmeyen bir işletme olarak kurulduğunu söyledi. Hazırlanışı ve bugüne kadar gelişi itibari ile “sosyal sorumluluk projesi” olduğunu, Antalya’ da kalan son ve tek doğal yeşil alanın korunması, iyileştirilmesi ve kamu kullanımına açılması ilkesi ile hareket edildiğini dile getiren Narin, “Zeytinliğin tarihi 1900’lü yıllara dayanmaktadır. Dünya’da şehir içinde az sayıda bu şekilde arazi vardır. Antalya’da şehir içinde kalan bu denli büyük son ve tek arazi burasıdır. Üç yıldır değişik projeleri ve düzenlemeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Zeytinliğin amaç dışı kullanımını önüne geçip, 26 bin olan zeytin ağacı sayısını 40 bin ağaca çıkarmayı hedefliyoruz. Ağaçların büyük kısmında gençleştirme budamasını tamamladık.” dedi. Zeytinpark’ın sahip olduğu ağaç sayısı ile kent merkezinde 2600 ton tozu yuttuğunu, 610 bin metreküp karbondiooksiti emerek temizlediğini vurgulayan Narin “Bu çalışma, kent parkı anlayışının dışına çıkarak, doğayı bölgesel değerlerle kent içerisine dahil etme, kenti de bu çalışmaya ve alana dahil etme çabasıdır. Zeytinlik içerisinde çocuklara yönelik Zeytinpark Doğa Akademisi kapsamında ilkokul çocuklarını doğa ile buluşturuyoruz. Gelen ziyaretçilerimiz yürüyüş yaparak stresten uzaklaşıyorlar. Bunların yanında Tavşan Yüreği çeşidine coğrafik işaret de aldık. Bu alanında kentle bütünleşmesini sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Akdeniz Üniversitesi yetkililerine sizlerin buraya gelmesine vesile oldukları için teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerine sürdürdü. Öğrenciler yürüyüş sonrasında ikram edilen zeytin ve zeytinyağının tadına baktılar.

Gezi sonrasında öğrenciler ve Müd.Yrd. İsmail Akgün Ticaret Borsası ve Zeytinpark yetkililerine teşekkür ederek ayrıldılar. 
Bu haber 2216 defa okunmuştur.

DİĞER Elmalı Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI