Bugun...
Bizi izleyin:Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan Manavgat’a Doğalgaz, hızlı tren ve 500 yataklı hastane müjdesi

Tarih: 29-01-2018 17:35:07 + -


Manavgat’a daha önce sözünü verdiği Doğalgaz ve Hızlı Tren konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten Bakan Çavuşoğlu, Manavgat’a 500 yataklı hastane yapılacağını söyledi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dan  Manavgat’a Doğalgaz, hızlı tren ve 500 yataklı hastane müjdesi

Antalya Haber İhbar

Manavgat’a daha önce sözünü verdiği Doğalgaz ve Hızlı Tren konusunda çalışmaların sürdüğünü belirten  Bakan Çavuşoğlu, Manavgat’a 500 yataklı hastane yapılacağını söyledi.

 

 

 

Manavgat’a Turizm bölgesine cezaevi yapılır mı tartışması yapıldığına dikkat çeken Bakan Çavuşoğlu “Cezaevi Ilıcanın arkasına yapılacak. Cezaevi turizmi engellemez. Alanya’ya sorun cezaevi turizmi engelliyor mu?” dedi.

 

 

 

İçişleri Bakanlığının "Vatandaşla Buluşma" konulu Genelgesi doğrultusunda, Antalya Valiliği tarafından Manavgat Kumköy’de düzenlenen toplantıda Manavgat ve Gündoğmuş Mahalle Muhtarları, İl ve ilçelerde görev yapan daire amirleri ile bir araya geldi. Ilıca Kumköy Resort Beach Hotel' de düzenlenen toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanısıra AK Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın ve Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren katıldı.

 

 

 

Muhtarların tüm mahalle ve yaylaların sorunlarını iyi bildiğini kaydeden Mevlüt Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her hafta muhtarlarla buluşuyor. Muhtarlarda halk tarafından seçiliyor. Artık muhtarlar seçim çalışması yapıyor. Muhtarların maaşlarını düzelttik sosyal güvence altına aldık. Muhtarlar partiden seçilmiyor. Muhtarlar hizmet ederken kendisine az oyun geldiği bölgeden ayrım yapmaması lazım. 80 milyona hizmet ediyoruz. 80 milyonun hizmetkarıyız. Muhtarlar küçük hesaplar yapmaması lazım. Bürokratlarda öyle ayrım yapmamalı. İşlerini takip etmesi lazım. Bazı basit işler çözülmez oluyor. Manavgat Gündoğmuş yolu bitirilemedi. Müteahhitler iflas ettiği için yol yapılamadı. 33 kilometrelik yolu 8 senede bitiremedik. Burada bürokratları suçlamıyorum ama iş verilirken bu kişiler bunu yapabilecekler mi iyi irdelemek lazım. Artık il ve ilçe belediyeler mazeret üretmemesi lazım. Hiçbir Belediyeye siyasi ayrım yapmadık. Hiçbir arkadaşımızın mazereti olmaz. Bakıyoruz Büyükşehir ve ilçe belediyeler çekişme içinde oluyor ben durumlara üzülüyorum. Küçük hesaplar ile neyin hesabını yapıyorsunuz” dedi.

 

 

ANTALYA’YA 10 YENİ ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

 

Manavgat ve Gündoğmuş yatırımları hakkında da bilgi veren Bakan Çavuşoğlu, daha önce müjdesini verdiği Manavgat’a Doğalgaz ve raylı sistem getirilmesi konusunda çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini belirterek “Manavgat’a yeni 500 yataklı Devlet Hastanesi yapıyoruz. Son günlerde Manavgat’a cezaevi yapılır mı tartışması var. Turizm bölgesine Cezaevi mi yapılır mı diye. Cezaevi Ilıcanın arkasına yapılacak. Alanya Mahmutlarda yapıldı. Akseki’ye açık cezaevi yapılacak. Cezaevi turizmi engellemez. Alanya’ya sorun cezaevi turizmi engelliyor mu. Turizmi bizden daha iyi bilen var mı. Türkiye’de turizme bizden daha çok önem veren oldu mu. Türkiye'de turizmin gelişmesi için bizden daha fazla çaba sarf eden, çalışan ve hassas olan oldu mu. Rakamlar ortada. Bu yıl rekor bekliyoruz biz bu konularda hassasız. Manavgat’a bir devlet üniversitesi kuruyoruz. Antalya’ya yeni 10 tane üniversite kuracağız.Antalya’da toplamda 700 bin ile 1 milyon arasında öğrenci olacak. Bunların yüzde yabancı öğrenci olacak. Şuan 5 tane üniversite var bir iki tanesinde sıkıntılar var. Gündoğmuş yeni hastane açtık. Ayrıca Gündoğmuş’a yüksek okulda açıyoruz. Antalya’yı tren yolları ve duble yollarla ağ gibi öreceğiz”.

Vali Münir Karaloğlu ise “Antalya’nın ilçelerinde muhtarlarla buluşma toplantılarına Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinden 135 muhtarın katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla muhtarların ayağına gidiyoruz. Tüm kurum müdürlerimizle buradayız. Sorunların çözümleri ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Manavgat Çevreyolunda yapımı tamamlanan 2 köprülü kavşağın hizmete açıldığını belirten Bakan Çavuşoğlu “Manavgat’ta trafiğin rahatlatılabilmesi ve kazaların önüne geçilebilmesi amacıyla yapılacak olan 3 adet köprülü kavşağın ihalesi önümüzdeki ünlerde yapılacak ve en kısa zamanda yapılacak hizmete açılacaktır” dedi.

 

 

 

Toplantının sonunda 15 Temmuz gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğünde görevli iken yaralanan polis memuru Mustafa Sarı’ya Bakan Çavuşoğlu tarafından devlet övünç madalyası verildi.

Konuşmaların ardından toplantı Muhtarların mahallelerinde yaşanan sorunları anlatmaları ve daire amirlerinin yaşanan sorunlarla ilgili çözüm önerileri ile ilgili yaptığı açıklamalarla devam etti. Muhtarların ilettiği sorunlar içerisinde en fazla elektrik, köprü, okul, yol ile ilgili sorunlar yer aldı.
Bu haber 30276 defa okunmuştur.

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI