Bugun...
Bizi izleyin:Başkan Sözen’den Aziz Günyeli’ye sert tepki “Önce ADD'de Başkan iken yaptıklarının hesabını ver”

Tarih: 10-05-2018 10:46:07 + -


Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 11 Mayıs 2018 Cuma günü Manavgat’tan yayınlanacak olan Halk Arenası isimli programın, kendi bilgileri dahilinde Antalya’ya kaydırıldığını söyledi.


Başkan Sözen’den Aziz Günyeli’ye sert tepki “Önce ADD'de Başkan iken yaptıklarının hesabını ver”

Antalya Haber İhbar

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 11 Mayıs 2018 Cuma günü Manavgat’tan yayınlanacak olan Halk Arenası isimli programın, kendi bilgileri dahilinde Antalya’ya kaydırıldığını söyledi.

 

Güneli’nin sosyal medya paylaşımının gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığını belirten Başkan Sözen “Partimizin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Antalya’ya ziyaret programının, Halk Arenası ile bütünleştirilmesi kararı partimizin genel merkezi ve TV yetkililerince alınmıştır” diye konuştu.

 

 

Sosyal medyada; Manavgat’ta yapılacak olan Halk Arenası isimli tv programının Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kabul etmemesi üzerine Antalya’ya alındığını yazan ADD eski başkanlarından Aziz Günyeli’ye tepki gösterdi.

 

Bir süre önce ADD Manavgat Şube Başkanlığı sona eren Aziz Günyeli kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Halk Arenası Programının Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kabul etmemesi üzerine Antalya’ya alındığını iddia ederek “9 Şubat 2018 de Manavgat'a gelecekti Halk Arenası ancak Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in kabul etmemesi (işlerinin yoğunluğu nedeni ile) Manavgat Halk Arenasından mahrum kalan Manavgat'a sözüm var, başvuranlar için Aziz Günyeli olarak ben ücretsiz transfer yapacağım” şeklinde paylaşımda bulunmuştu.

 

Aziz Günyeli isimli şahsın paylaşımının ciddiye alınacak ve elle tutulacak bir yanı olmadığını, ne var ki bu şahsı Manavgat halkının iyi tanıması ve kamuoyunun aydınlatılması açısından böyle bir açıklama yapmanın yararlı olacağını düşünerek basın açıklaması yaptığını belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yazılı açıklaması şöyle;  

 

Değerli Hemşerilerim,

Atatürkçü Düşünce Derneği gibi bizim için son derece önemli bir yapıyı temsil etmekteyken, duyarlı insanların sahiplenmesiyle görevi elinden alınan Aziz Günyeli isimli şahıs, Halk Arenası Programı’nın Manavgat’ta gerçekleştirilmesiyle ilgili olarak, sosyal medyada,halkımızı yanıltıcı ve şahsımı karalayıcı, yalan yanlış bilgiler paylaşmıştır.

 

Şu an,geçmişte temsil ettiği ADD Başkanlığındaki süreciyle ilgili olarak savcılıkta soruşturma dosyaları bulunan şaibeli birisinin yaptığı bu paylaşımlarda, Halk Arenası Programı’nın kentimizde yapılmasını istemediğimiz yönünde,yorumlar yer almıştır.Yapılan bu yorumlar tamamen asılsızdır ve kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Dernekteki görevi süresinde, derneğin imkanlarını ne koşullarda kullandığının izahını bile yapamayan bu kişinin Manavgat Belediyesi gibi büyük bir kurumu karalamasına izin vermemiz mümkün değildir.

Konuyla ilgili olarak süreç şu şekilde gelişmiştir.

 

Halk Arenası Programı’nın yetkilileriyle şahsen yaptığımız görüşmelerde,yayının Manavgat’ta yapılmasıyla ilgili olarak11 Mayıs 2018 Cuma tarihi belirlenmiştir.

Manavgat Belediyesi olarak tam organizasyona başlayacağımız sırada Cumhurbaşkanlığı seçimleri gündeme girmiş ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin Antalya’ya ziyaret programının, Halk Arenası ile bütünleştirilmesi kararı, partimizin genel merkezi ve TV yetkililerince alınmıştır. Böylece Manavgat’ımızda yapılması planlanan Halk Arenası programı, il olması nedeniyle Antalya’ya,bilgimiz ve onayımızla kaydırılmıştır.

 

 

Türkiye’mizin içinde bulunduğu hassas süreçte, duygusal davranmamamız gerektiğini düşünerek, aynı tarihte Manavgat’ımızda yapılacak olan yayın hakkımızdan feragat etmenin doğru bir davranış olduğuna, halkımızın da kanaat getireceğine inanıyorum.

Şahsen yaptığımız görüşmelerde Halk Arenası programının bir başka tarihte Manavgat’ta yapılması sözü iseyayın kurulu tarafından verilmiştir.

 

 

Bu konuda durum, birilerinin anlattığı gibi değildir. Söz konusu şahıs tarafından yapılan paylaşımlar, siyaseten bizi karalamaya yöneliktir ve asla kabul edilemez. Şahsımın böylesine önemli bir organizasyonu Manavgat halkımızdan mahrum bırakmak gibi bir niyeti ve keyfiyeti ise asla söz konusu değildir.

 

 

Ülkemizin geleceğinin belirleneceği bu son derece önemli süreçte, Türkiyemiz, Antalyamız ve Manavgatımız birdir ve beraber yol almaktadır. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin katılacağı bu organizasyonu izlemek isteyenler için Saat 19.00 itibarıyla Atatürk Kültür Merkezi önünden ücretsiz otobüsümüz kaldırılacaktır.

Kamuoyuna Saygılarımla
Bu haber 8999 defa okunmuştur.

DİĞER Manavgat Haber Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
  İNTERNETİ SALLAYAN BİRBİRİNDEN KOMİK 20 PAYLAŞIM
 • Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
  Otomobil Dünyasında Dede ve Torunlar
 • VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
  VOLKSWAGEN'İN EFSANE MİNİBÜSÜ YENİDEN TASARLANDI
 • Babalar ve Kızları
  Babalar ve Kızları
 • Vurdumduymaz Milletiz :)
  Vurdumduymaz Milletiz :)
 • Akciğere Faydalı 6 Besin
  Akciğere Faydalı 6 Besin
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
  Gerçek Yetenek budur. Mutlaka izle...
 • Yok Böyle Kaza
  Yok Böyle Kaza
 • Son Teknoloji Tarım Aletleri
  Son Teknoloji Tarım Aletleri
 • Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
  Manavgatlı Hacı Süleyman Öz'ün Medine'de Cenaze Töreni
 • Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
  Manavgatta Uyuşturucu Ticareti Güvenlik Kamerasında
 • Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
  Manavgat D-400'de Kaza 2 Yaralı
VİDEO GALERİ
YUKARI