Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti

29 Nisan 2013, Pazartesi, 12:26 | Güncel, Manavgat Haber | 0 yorum |

Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Şubesi tarafından Manavgat Şehir Stadyumunda dünyaca ünlü hafızlar tarafından Kur’an ziyafeti sunuldu. Dünyaca ünlü Kur’an hafızları, Manavgat’ta Kur’an ziyafeti verdi. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Şubesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kur’an Ziyafeti düzenlendi. Manavgat Şehir Stadyumunda düzenlenen programa dünyaca ünlü meşhur hafızlardan Güney Afrikalı Dünya birincisi Abdurrahman Sadien, […]

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Şubesi tarafından Manavgat Şehir Stadyumunda dünyaca ünlü hafızlar tarafından Kur’an ziyafeti sunuldu.

Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti2

Dünyaca ünlü Kur’an hafızları, Manavgat’ta Kur’an ziyafeti verdi. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Manavgat Şubesi tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kur’an Ziyafeti düzenlendi. Manavgat Şehir Stadyumunda düzenlenen programa dünyaca ünlü meşhur hafızlardan Güney Afrikalı Dünya birincisi Abdurrahman Sadien, Mısır devlet tv resmi karisi Memduh Cude Saad, Afganistanlı Hafız Gavsuddin Tahiri ile Türkiye’den ünlü hafızlar katıldı. Programa Manavgat halkı yoğun ilgi gösterirdi. Programa AGD Antalya Şube Başkanı Ahmet Pişirici,  Saadet Partisi Manavgat İlçe Başkanı İbrahim Maslak, MHP İlçe Başkanı Halil Gubaş, BBP İlçe Başkanı Nusrettin Karakoç’ta katıldı. Gece istiklal marşı ile açıldı. Hep bir ağızdan okunan milli marşımızdan sonra gecenin ilk Kur’an ziyafetini Evrensel Hafızlar Derneği hocalarından Mehmet Yıldız gerçekleştirdi. Gecenin açılış konuşmasını

Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti3

“PEYGAMBERE SEVDALI BİR GENÇLİK”

AGD Manavgat Şube Başkanı Mehmet Gayretli yaptı. Tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden Gayretli, Efendimizin (a.s.) Kutlu Doğumunu, Manavgat’ta stadyumunda kalabalık bir ortamda kutlamanın kendileri için büyük bir onur ve gurur olduğunu dile getirdi. Gayretli, “Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak Türkiye sathı mahallinde Efendimizi anlatmak için Efendimize Sevgi Geceleri düzenliyoruz, gençlerimiz efendimizi daha iyi anlasınlar istiyoruz. ‘İnsanların en hayırlısı insanlığa faydalı olandır.’ inancı ile çalışmalarını yürüten Anadolu Gençlik Derneğimiz, ülkemizin il, ilçe, belde ve mahallelerinde kurduğu şube, temsilcilik ve bürolarla, bunların yanı sıra diğer müessese ve faaliyetlerle ülkemiz gençliğinin beraberlik ve kardeşliğinin öncüsü olmuştur. Bizler ümmet kavramının zenginliğini kavrayıp ufkunu engellerle sınırlandırmayan, şartlara teslim olmadan ‘İnancın tekeden süt çıkardığını’ bilerek; ilim ve hikmetle dolu, şefkat ve merhametle hareket eden ‘Yeni Bir Dünya’nın Müjdecisi’ ve ‘Ümmetin kabul edilmiş duaları’ olan bir gençlik için çalışıyoruz.”dedi. Daha sonra Kürsüye gelen AGD Antalya İl Başkanı Ahmet Pişirici’de Kutlu Doğum programlarının öneminden bahsetti.

Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti4

ÜNLÜ HAFIZLAR KURAZ ZİYAFETİ VERDİ

Genç İstikbal Çocuk Kulübü Kreşinde çocuklar kuran ve Esmaül Hüsna okuyarak büyük beğeni topladılar. Daha sonra sırasıyla Afganistanlı hafız Gavsuddin Tahiri, Mısır devlet tv resmi karisi Memduh Cude Saad, dünyaca ünlü meşhur hafızlardan Güney Afrikalı Dünya birincisi Abdurrahman Sadien  Kur’an ziyafeti sundu. Dünyaca ünlü hafızlar yaklaşık bir saat kuran ziyafeti verdi.

 

UMUT MURARE EZGİLERİYLE COŞTURDU

Manavgat Mevlana ve Şems Derneği’nin Sema gösterilerinin yer aldığı programa Umut Murare ezgileriyle renk kattı. Program sonunda İlköğretim ve liseler arasında düzenlenen “Hz. Peygamber” isimli şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Programda ayrıca öğrenciler yararına kermes düzenlenirken, stantlarda Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi’nin başlattığı “Zincirler Kırılsın Ayasofya Camii olarak açılsın” kampanyasına imza toplandı.

Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti5


Galerideki Resimler

  • Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti2
  • Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti3
  • Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti4
  • Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti5
  • Dünyaca ünlü hafızlardan Kur’an ziyafeti

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.
Sedat MANAV
ANTALYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE MUAYENE ÇİLESİ
Alp ŞEN
ÇOCUKLARDA DİŞ GICIRDATMA
İsa ALTUN
VURGUNCU DERNEKLERE DİKKAT